5 Правил кар’єристки, які можна (і потрібно!) порушувати

Послухати деяких, так кар’єра — це випалена постапокаліптична пустеля, де немає нічого живого. Здається, деякі правила успішного кар’єрного зростання були придумані людьми, які ненавидять і себе, і свою роботу. Прийшла пора серйозно переосмислити ці закони.

Нічого особистого, це бізнес

Так, якщо ти працюєш з роботами і нейросетями. Але на роботі тебе оточують такі ж люди, як і ти, з їх тарганами, характерами і заморочками. І напруга між вами може круто позначитися на продуктивності. Так що якщо колега огризається і лізе на стінку, цілком резонно поговорити з нею по душах і з’ясувати, в чому проблема, поки проект не затонув через те, що ви не можете спокійно працювати в одній кімнаті.

Прагни вгору

Вважається, що з першого дня і до проводів на пенсію ти повинна дертися по кар’єрних сходах все вище і вище, брати на себе більше відповідальності і заробляти більше грошей. Але далеко не всі виконавці виявляються хорошими керівниками — більш того, далеко не всі мріють про підвищення. Може, тобі взагалі комфортніше працювати на себе або займатися геренаціей ідей, передаючи їх розробку тим, кому це до вподоби. Обдарований асистент — це набагато краще, чим бездарний керівник, який ненавидить свої обов’язки. А талановиті офіціантки знаходять роботу швидше, чим профнепридатність менеджери.

Роби свою роботу

Начальник бачить компанію не як клубок розрізнених процесів, а як єдиний механізм. І навіть якщо твоя посада — перша після прибиральниці, буде непогано, якщо і ти будеш дивитися на речі так само. Поліпшити своє поле діяльності або запропонувати ідеї щодо поліпшення чужого — це не спроба влізти на чиюсь територію, а стратегічне мислення.

Живи в офісі

Переробки і безсонні ночі біля комп’ютера — не доблесть і не показник професіоналізму, а зовсім руйнівна штука. Професіонал, навпаки, цінує свій час, а ще більше цінує душевну рівновагу. А звідки рівноваги взятися, якщо у тебе ні друзів, ні розваг, ні любові, ні відпочинку, один Ексель без кінця і краю? Розумна людина не стане доводити себе до нервового зриву, а розумний начальник ніколи не стане цього вимагати.

Не сиди в соцмережах в робочий час

Яке, милі, у вас тисячоліття надворі? Соцмережі тому і називаються соціальними, що об’єднують людей — причому в неформальних обставинах. Можна тижнями битися з секретаркою якогось потенційного партнера, домагаючись аудієнції — а можна познайомитися з ним в фейсбуці і вже на третій день невимушено базікати. Соцмережі — відмінний інструмент для обзаведення новими робочими зв’язками і підтримки старих.

By

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code