7 Книг про подорожі

«Гавана — столиця парадоксів». Марк Курланскі

«Про Гавані чимало сперечаються, в тому числі тому, що в Гавані протиріччя — це стиль життя. Втім, майже всі погоджуються, що другого такого міста немає на Землі »- пише Марк Курланаскі і він знає, про що говорить. Знаменитий автор науково-популярних книг, Курланаскі протягом 30 років регулярно відвідував Кубу, помічаючи зміни в місті, цікавлячись його історією, спілкуючись з місцевими жителями. Його авторська скрупульозність, проникливість і спостережливість допомогли йому вловити саму суть Гавани і її ритму життя, так що вийшла книга рясніє цікавими деталями, відомостями та фактами про це сонячному місті. Читаючи його текст, неможливо встояти перед чарівністю бідної, але все-таки прекрасної Гавани — в умовах російської зими подібне читання приносить особливе задоволення.

«Рік в Провансі». Пітер Мейл

Книга Пітер Мейла — справжній гімн гедонізму, любові до життя і до французької колоритною провінції. Найцікавіше в даному випадку те, що Пітер Мейл за своїм народженням — англієць, а не француз, проте саме він прославив на весь світ Прованс, який завдяки йому захлеснув новий туристичний бум. Захоплююча книга Мейла — своєрідний гід по затишних куточках одного з регіонів Франції: текст написаний з такою любов’ю, що їй мимоволі заражається і читач. Саме тому книга переведена на десятки мов і розійшлася по світу в сотнях тисячах примірників. «Рік в Провансі» — ідеальний спосіб полюбити заново П’яту республіку, дізнатися все про її кухні і про неспішному ритмі життя чарівною провінції.

«Компас». Матіас Енар

Музикознавець Франц Ріттер тяжко хворий — під впливом знеболювальних опіатів він лежить у своїй віденській квартирі і згадує власну вислизає життя, в якій було дві пристрасті — до загадкової рудоволосої дівчині Сарі і до подорожей по Сходу. Галюцинації та спогади змінюють один одного, переплітаючись в химерний візерунок рідкісної краси — потоки образів, епізодів з життя і вражень становить тканину цього строкатого роману-подорожі. Східні міста оживають перед читачем у всій пишноті — а потім на його ж очах руйнуються в ході нескінченних воєн, які протягом багатьох років не зупиняються там ні на секунду. Роман заворожує і не відпускає — до слова, саме за цю книгу Матіас Енар в 2015 році отримав престижну Гонкурівську премію.

«Гість: туди і назад». Олександр Геніс

Олександр Геніс, мабуть, є одним з найбільш спостережних мандрівників нашого часу. Тонкий і дотепний цінитель краси, він об’їхав якщо не весь світ, то більшу його частину. Есе Гениса — це завжди зразкові тексти, в яких познавательность поєднується з блискучим російською мовою їх автора. У книзі «Гості: туди і назад» зібрані есе, присвячені подорожам Гениса і його враженням від Японії, Китаю, Ізраїлю, Індії та інших країн. Якщо ви відчуваєте, що вам набридли поїздки, читати цю книгу обов’язково — після неї ви заново знайдете пристрасть до подорожей.

«Одноповерхова Америка 20-21 століття». Ілля Ільф, Євген Петров, Володимир Познер

Пам’ятайте цикл передач Володимира Познера і Івана Урганта, в якому вони розповідали про життя провінційної одноповерхової Америки — цього «серця» США? Одночасно з виходом програми була випущена і книга, в якій Познер з властивою йому докладністю розповідає про свої враження під час поїздки, ділячись цікавими і влучними спостереженнями. Дане видання особливо добре тим, що в книзі суміщені відразу два тексти — один, написаний Познером, а другий — Іллею Ільфом і Євгеном Петровим, класиками радянської літератури. Вони зробили свою подорож по одноповерховій Америці задовго до сучасних журналістів, в 1935 році. Сьогодні цікаво зіставити ці два тексти, і порівняти враження, вироблене США на вихідців з Росії.

«Еверест». Тім Скоренко

Жанр художньої біографії знову набирає популярність. Роман Тіма Скоренко — номінанта премії «Велика книга» і «Нацбест» — розповідає про життя Джорджа Меллорі, який в 1924 році одним з перших людей на світі спробував підкорити Еверест. Відважний шукач пригод і авантюрист, він обожнював грати в хованки з небезпекою. А ще, звісно ж, він любив подорожі — Тім Скоренко з увагою розповідає про життя Меллорі, в тому числі, про його численних поїздках по світу і походу в гори на Еверест. Любителям пригодницької і напівісторичної прози книга припаде до душі.

«Стамбул. Місто спогадів ». Орхан Памук

Якщо ви ще не встигли перейнятися любов’ю до Стамбулу, вам варто прочитати книгу Орхана Памука. Турецькому письменникові свого часу вручили Нобелівську премію з літератури, в тому числі, за «пошук душі свого меланхолійного міста» — мова, звичайно, йшла про Стамбулі. Орхан Памук з любов’ю і ліричним смутком розповідає про історію турецької столиці, її занепад і розквіті, звичаї місцевого населення, їх радощі і печалі, а також відверто говорить і про власне життя, згадуючи дитячі роки. Всі ці різноманітні елементи тексту переплітаються в єдине пронизливе оповідання, яке змусить кожного зайнятися пошуками квитків в Стамбул.

By

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code