«Дорогий недосип»

Для підрахунку втрат опитані оцінювали свою працездатність в дні, коли вони не висипаються, за шкалою від 0 до 100%, і середній показник склав 80%. В основному учасники опитування оцінювали свою працездатність від 60% до 80% (38% відповіли) і від 80% до 100% (36% відповіли). Для підрахунку грошового вираження зниження ефективності праці експерти використовували дані Росстату про кількість працюючих і про середню зарплату в РФ.

В результаті опитування з’ясувалося, що в середньому працівники не висипаються 3,7 робочого дня на тиждень. Про факт недосипання в робочі дні повідомили 51% опитаних. Кожен четвертий з них (26%) сказав, що не висипається п’ять днів на тиждень, а кожен п’ятий (20%) — два дні на тиждень (див. Діаграму).

Основна причина недосипання — перегляд ТВ-передач, комп’ютерні ігри або читання книг допізна. Друге місце займає понаднормова робота — цю причину вказали 30% недосипають. Ще 23% опитаних пояснюють недосипання віком і проблемами зі здоров’ям. 15% повідомили, що мають проблеми зі сном через маленьку дитину в сім’ї. Сторонній шум турбує 11%. Чи не висипаються через розваг поза домом 8%. Ще 4% вказали, що спати їм заважає хропіння чоловіка. Найчастіше висипаються самозайняті громадяни (56% від відповідної професійної групи), робітники (55%) і керівники вищої ланки (54%). Найменше часу на відпочинок у військовослужбовців і кваліфікованих фахівців (по 56% від своєї групи).

Результати дослідження демонструють, що зберігається високу завантаженість працюючих громадян, відзначають експерти. За словами Людмили Спірідонової, керівника напряму досліджень в сфері HR Аналітичного центру НАФД, росіяни мало сплять через понаднормової роботи, а також через бажання переключитися після напруженого трудового дня на інший вид діяльності.

By

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code